.

.

година топла продажба покана картички хартија ласерски сече свадба покана картичка со внатрешен хартија и забулвам

година топла продажба покана картички хартија ласерски сече свадба покана картичка со внатрешен хартија и забулвам

DEN 1017.60

Количина на стоки
Достапно на барање


2016 година топла продажба покана картички хартија љубов дрво ласерски сече свадба покана картичка со внатрешен хартија и забулвам
Лесен за цел, со повеќето конкурентна цена и одлична услуга!
Лесно да се соберат!
Спецификација :
Реден Број
INC205
Вклучуваат
Ласерски сече картичка,120g off-бел плик,120g исклучување бели празни внатрешна хартија и заптивки
(внатрешно хартија и плик во друга боја и 250g хартија треба дополнителни трошоци)
Дополнителна декорација
лента и кристал и тока,и др(треба дополнителни трошоци)
големина
12.8*19cm
материјал
250g бисер хартија ,250g боја на хартија,kraf хартија,металик хартија или 230g dermatoglyph хартија(повеќе различни видови на хартија можат да бидат понудени според вашите барања)
Technic
ласерско сечење
пакување
25 компјутери/opp вреќа, се спакуваат сите opp кеси во стандардна извоз krabičkách.
ОЕМ
Да се обезбеди. Сите производи се дизајнирани и направени од страна на самите себе. Секако, ние го поздравуваме вашиот дизајн! Големини, бои и материјали можат да се менуваат, како на вашите барања.
Логото
Бесплатни дизајн, Корисниците логоа се достапни.
Се прилагодите
боја,големина и дизајн се индивидуализира
Боја
Бела, златна, сребрена, жолта, црвена, розева, виолетова, езерото сина, светло сина, портокалова, беж, сива, зелена, кафена,темно црвена,итн.
Палета на производи
Имаме разни видови на ласерски сече хартија кутија, cupcake wrappers, покана картички,Божиќ украси, место картички, филц coster и така натаму.

Повеќе детали

Стил:
Други
Шема:
Виткање Тип
празник:
Свадба
Музика:
No
Број На Модел На:
INC205
боја:
црвена,бела,златна,зелена,сина,црна,розова,виолетова,крем,светло сина,итн
Материјал:
250g бисер хартија и боја на хартија,металик хартија,kraft хартија,и др.
Technic :
ласерски сече
Прилики:
свадба, забава, годишнина, прослава
ОЕМ:
прифатете
категорија:
Свадба Декорација & Подароци
Употреба:
Празник Декорација & Подарок
Стил:
Вештачки
Производот:
ласерски сече свадба покана картичка
is_customized:
Yes

Избор на купувачи