.

.

Безжична 720P P2P Pan&Навалување Две Начин Спогодба IP Камера

Безжична 720P P2P Pan&Навалување Две Начин Спогодба IP Камера

DEN 2138.00 DEN 2640.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Главни Функции :
Се компатибилни со сите IOS, Android телефон, таблет и, исто така, може да се користи за приказ на КОМПЈУТЕР клиент.
Помош за домашни Миленичиња, дома, постарите луѓе и за бизнис-продавница за следење.
Е-мејл известување/слика и видео запис на микро SD картичка.
Лесно Подесување на Телефонот.
1 : Моќ на IP Камера.
2 : Преземање од Google Play или Андроид APP store.
3 : Користете го вашиот телефонски број или e-mail сметка за да се регистрирате и логирате.
4 : Отворена app и кликнете на "+" за да додадете уред преку smart connect.
5 : Следете стан навестување да се finsh конекција, а потоа започнете за следење.
CMS за Компјутерски Приказ.
1 : преземете и инсталирате CMS на вашиот компјутер и потоа да се најават на системот.
2 : Додадете уредот, а потоа започнете да ја видите.
Спецификација :
Сензор : 1/4" CMOS сензор боја
Сликата На Компресија : H. 264
Слика Рамка го Оценувате : 25fps
Влез/Излез : Вграден Микрофон/Звучници
Моќност : DC5 V/2 A (УЛ сертификат)
Кутија Вклучува :
1× Брз Упатство За Корисникот
1× Wifi Камера со антената
1× 1.5 m (5ft)Адаптер
1× 1.5 m (5ft) Етернет Кабел
1× Монтажа Заградата/Монтажа завртки
Испорака
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4.

Повеќе детали

Сензор:
CMOS
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS,Android,Windows Mobile
Број На Модел На:
Други
Димензии (L x W x D)(mm):
Други
Напојување(V):
12v
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Windows 98,Windows 8,Windows XP
is_customized:
Yes
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
IR Растојание(м):
Други
Бренд Име:
нови слетување
Висока Дефиниција:
720P(HD)
Агол На Гледање (Степен):
180°
Технологија:
Пан / Навалување / Зум
Стил:
Куполата На Камерата
Конективност:
IP/Безжична Мрежа
Минимална Осветлување(Лукс):
Други
Мрежен Интерфејс:
Wi-Fi/802.11/b/g
Тип:
ip камера
Потрошувачка На Енергија(W):
Други
Аудио Излез:
Други
Леќа (mm):
Други

Избор на купувачи