.

.

Sokkia Стил Батеријата BDC70 за Topcon ES CX Sokkia FX Поставите x Серија Вкупно Станица

Sokkia Стил Батеријата BDC70 за Topcon ES CX Sokkia FX Поставите x Серија Вкупно Станица

DEN 2784.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Topcon Батеријата BDC70 (Компатибилни), Sokkia Батеријата BDC70
Детален Опис
Детален вовед во Topcon Батеријата BDC70 (Компатибилни), Sokkia Батеријата BDC70 :
Карактеристики
1. Нашите батерии се изработени со врвен квалитет клетки со користење на повеќето up-to-date технологија за да се обезбеди траен полнење без меморија ефект.
2. Нашите батерии се сосема нови, тие не се оригинални и тие се 100% ОЕМ компатибилни.
3. Работи и трошоците на истиот како оригинална батерија.
4. Сите наши батерии се одликуваат со стабилна коло заштита, во текот на полнењето заштита, во текот на топлина заштита и краток спој заштита.
5. Доаѓа со 12 месеци производителот гаранција.
6. Безбедност, CE, Ro HS согласност.
Спецификации
Опис :
Компатибилен Topcon Вкупно Станица Батеријата BDC70
Хемија :
Li-ion
Излезен Напон :
7.2 V
Капацитет :
5240m Ah
Димензии (DXŠXV) :
70.6 mm x 37.9 mmx 40mm
Тежина :
205g
Боја :
Црна
Одговара Дел Број :
BDC70
Одговара на модели :
TOPCON ES.CX серија Вкупно Станици и
Sokkia SET-X серија Вкупно Станица.

Повеќе детали

DIY Материјали:
Електрични
Состојба:
Нови
Модел:
BDC70

Избор на купувачи