.

.

ZHANGGUANG 101B Коса Пролевање Доказ Тоник 120 ml моќна анти-губење на косата Кинеска медицина терапија губење на Косата Третман Суштината

ZHANGGUANG 101B Коса Пролевање Доказ Тоник 120 ml моќна анти-губење на косата Кинеска медицина терапија губење на Косата Третман Суштината

DEN 1236.00 DEN 1344.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Различни Спакувани Во Различни Земји
INFOMATIONS
Овој производ е многу популарна за губење на косата луѓе, речиси секој треба тоа, тоа е многу моќен да ни помогне да се запре опаѓањето на косата, ја направиме нашата косата здрава.
Кога ќе се применуваат на тоник на скалпот (исто така, можете лесно применуваат тоник со тоник применуваат алатка која можете да ја најдете подолу), масажа за подобра пенетрација.
Се сеќавам не миење на вашата коса за само 4 часа откако ќе се користи тоник.

ДЕТАЛИ
Име на производ : 101 B Коса Пролевање Доказ Тоник Бренд : ZHANG GUANG 101 Ingrendients : Кинески билки,без несакани ефекти Потекло : Кина Капацитет : 120 ml Ефект : Биланс на масти и да се спречи губење на косата Погодна Возраст : Нема старосната граница е Применливо Пол : Без родова ограничувања За Луѓето : на Масни губење на косата третман од алопеција ареата , суб-здравствените алопеција постпартална губење на косата, губење на косата по топла боење и сл.
Измислен од страна на Г-дин Зао Zhangguang, а забележа експерт во коса regrowth, нега на коса, коса убавина и нега на кожата, и освојувач на 11 меѓународен златни медали, овој производ е префинет од различни вредни Кинески хербални лекови преку научен метод, како што се белиот peony корен, високи gastraodia tuber, radix saposhnidoviae и женшен. Тоа се карактеризира со dehumidifying, расчистување на топлина, при што загинаа грешки, запирање чеша и врзување на cornification на коса фоликул устата, тоа може да се ограничи на лачење на лојните жлезди брзо и ефикасно да ги користат во одредени; отстранување на маснотии од скалпот; задржи садови на лојните жлезди непречен; подобрување на физиолошка функција на фоликулите на косата; и да се спречи trichomadesis, Покрај тоа, тоа е забележлива лековито да се запре чеша на скалпот и контрола на првут. Тоа е првиот избор за да се спречи губење на косата во моментов.
Овој производ е главно погодни за сите луѓе да ги контролираат своите губење на косата. Покрај тоа, таа исто така се лечи на следните симптоми : себороичен дерматитис, чешање на главата, отфрлајќи scurf.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Губење На Тежината На Производот
Количина:
1
Број На Модел На:
Zhang Guang 101B Коса Пролевање Доказ Тоник
Состојка:
Кинески Билки
НЕТО-WT.:
120 ml
производител:
Zhang Guang 101 Компанија
Производителите Предложи Малопродажната Цена :
64 САД долари

Избор на купувачи