.

.

Zhangguang 101R КОСАТА ТОНИК (Коса фоликул негување тоник во Кина) 120ml Коса ја Поврати Тоник генерира повторно растење на Косата Третман оригинални

Zhangguang 101R КОСАТА ТОНИК (Коса фоликул негување тоник во Кина) 120ml Коса ја Поврати Тоник генерира повторно растење на Косата Третман оригинални

DEN 1322.00 DEN 1392.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Производот во Русија :
Answer : ___________________________ Note : Ние ќе ја испрати на Кинески Пакет, жолта пакет, 101 Коса фоликул негување тоник.
Име : Zhangguang 101 Коса фоликул негување тоник (во Кина)
Во Русија, тоа се нарекува 101 R косата тоник
Измислен од страна на Г-дин Зао Zhangguang, а забележа експерт во коса regrowth, нега на коса, коса убавина и нега на кожата, и освојувач на 11 меѓународен златни медали, овој производ е префинет од различни вредни Кинески хербални лекови преку научниот метод. Производот, еден вид на јасни кафеава течност, се зголемува од различни медицински материјали како што се женшен, salvia miltiorrhiza, radix astragali, rhizome chuanxiong, radix saposhnidoviae и pimiento. Тоа има исклучително силна пропустливост на фоликулите на косата, производство директно ефекти на магистерски клетките на косата, подобрување и консолидирање на раст на косата функција на мајстор клетки ceaselessly, кој ја игра улогата на ориентација и природата-определување за реставрација на фоликулите на косата, како и regrowth на косата, да им се овозможи на мало фоликулите на косата за да ја поврати својата енергија.
Овој производ е главно е погодна за луѓе на себороичен алопеција во средината или напредна фаза, повеќето од чија фоликулите на косата се оштетени, како и појава на алопеција ареата, алопеција totalis и алопеција универзалис.
Употреба
1. Unscrew шише капак, се сече булбус на гума затка, и да ги применуваат тоник за коса-загуба непосредно учество. Масажа на скалпот нежно со прстите за да се зголеми апсорпцијата.
2. Unscrew шише капакот и наместете го гума затка со прилог млазницата во кутија. Спреј за тоник за губење на косата, скалпот директно. И масажа на скалпот нежно со прстите за да се зголеми апсорпцијата.
Дозата
Користете го двапати дневно, секој пат кога се однесува 5ml -10ml.
Претпазливост
За надворешна употреба само. Луѓето кои се алергични на алкохол треба да се предупредува во користење. Избегнувајте контакт со очите.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Губење На Тежината На Производот
Состојка:
косата тоник
Број На Модел На:
Zhangguang 101R КОСАТА ТОНИК
НЕТО-WT.:
120 ml
Количина:
1
производител:
Zhang Guang 101 Компанија
Производителите Предложи Малопродажната Цена :
55 САД долари

Избор на купувачи