.

.

Zhang Guang 101F формула негување на косата тоник 120ml Кинеска медицина терапија против губење на косата моќен генерира повторно растење на косата за сува коса

Zhang Guang 101F формула негување на косата тоник 120ml Кинеска медицина терапија против губење на косата моќен генерира повторно растење на косата за сува коса

DEN 1192.00 DEN 1296.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Различни Спакувани Во Различни Земји
INFOMATIONS
Овој производ е, главно, се однесува на луѓето на себороичен алопеција кои имаат сува скалпот во средината или напредни фази за да се генерира повторно растење на косата. ако користите со 101 B тонизиран ефект ќе биде подобро
Кога ќе се применуваат на тоник на скалпот (исто така, можете лесно применуваат тоник со тоник применуваат алатка која можете да ја најдете подолу), масажа за подобра пенетрација.
Се сеќавам не миење на вашата коса за само 4 часа откако ќе се користи тоник.

ДЕТАЛИ
Име на производ : 101 F Косата Тоник Бренд : ZHANG GUANG 101 Ingrendients : Кинески билки,без несакани ефекти Потекло : Кина Капацитет : 120 ml Ефект : храни коренот на косата, раст на косата Погодна Возраст : Нема старосната граница е Применливо Пол : Без родова ограничувања За Луѓето : на Масни губење на косата третман од алопеција ареата , суб-здравствените алопеција постпартална губење на косата, губење на косата по топла боење и сл.
Измислен од страна на Г-дин Зао Zhangguang, а забележа експерт во коса regrowth, нега на коса, коса убавина и нега на кожата, и освојувач на 11 меѓународен златни медали, овој производ е префинет од различни вредни Кинески хербални лекови преку научниот метод. Овој производ е еден вид на кафена и црвена течност. Надворешна употреба на овој производ може да се подобри циркулацијата на крвта на скалпот. Покрај Тоа, таа не може да обезбеди доволно исхрана на мајстор клетки додека спречување на губење на косата. Според тоа, тоа има ефект на негување на косата, ameliorating губење на квалитет и подобрување на коса regrowth.
Овој производ е, главно, се однесува на луѓето на себороичен алопеција кои имаат сува скалпот во средината или напредни фази за да се генерира повторно растење на косата.
Употреба
1. Unscrew шише капак, се сече булбус на гума затка, и да ги применуваат тоник за коса-загуба дел irectly. Масажа на скалпот нежно со прстите за да се зголеми апсорпцијата.
2. Unscrew шише капакот и наместете го гума затка со прилог млазницата во кутија.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Губење На Тежината На Производот
Количина:
1
Состојка:
Кинески Билки
Број На Модел На:
Zhangguang 101F формула
НЕТО-WT.:
120 ml
производител:
Zhang Guang 101 Компанија
Производителите Предложи Малопродажната Цена :
60 САД долари

Избор на купувачи