.

.

ZHANGGUANG 101 формулата 120ml светски Познатиот бренд Кинеска медицина терапија храни коренот на косата фоликул коса regrowth за ќелавост

ZHANGGUANG 101 формулата 120ml светски Познатиот бренд Кинеска медицина терапија храни коренот на косата фоликул коса regrowth за ќелавост

DEN 1148.00 DEN 1248.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Различни Спакувани Во Различни Земји
INFOMATIONS
Овој производ е многу добар коса regrowth производи, специјално за ќелавост, ако ја користите со 101 B тонизиран ефект ќе биде подобро.
Кога ќе се применуваат на тоник на скалпот (исто така, можете лесно применуваат тоник со тоник применуваат алатка која можете да ја најдете подолу), масажа за подобра пенетрација.
Се сеќавам не миење на вашата коса за само 4 часа откако ќе се користи тоник.

ДЕТАЛИ
Име на производ : 101 Формулата Бренд : ZHANG GUANG 101 Ingrendients : Кинески билки,без несакани ефекти Потекло : Кина Капацитет : 120 ml Ефект : храни коренот на косата, раст на косата Погодна Возраст : Нема старосната граница е Применливо Пол : Без родова ограничувања За Луѓето : на Масни губење на косата третман од алопеција ареата , Нервниот губење на косата постпартална губење на косата Хемиски губење на косата
Измислен од страна на Г-дин Зао Zhangguang, а забележа експерт во косата убавина и нега на кожата, и освојувач на 11 меѓународен златни медали, овој производ е префинет од различни вредни Кинески хербални лекови како што се Aralia Quinquefolia, Corthamis Tinctonus, Carya Алба и Angelica Archangelica Корен. Овој производ може да се прошири capillary садови на главата; значително да се зголеми протокот на крв околу фоликулите на косата, олеснување на крвта-снабдување со опструкција на косата mammilla; активни мајстори клетки на раст на косата; да се скрати на абнормални одмор на косата и ја промовира на коса regrowth.
Овој производ е главно погодни за пациенти на алопеција, вкупно алопеција и универзална алопеција да расте косата.
Употреба
1. Unscrew шише капак, се сече булбус на гума затка, и да ги применуваат тоник за коса-загуба непосредно учество. Масажа на скалпот нежно со прстите за да се зголеми апсорпцијата.
2. Unscrew шише капакот и наместете го гума затка со прилог млазницата во кутија. Спреј за тоник за губење на косата, скалпот директно. И масажа на скалпот нежно со прстите за да се зголеми апсорпцијата.
Дозата
Користете го двапати дневно, секој пат кога се однесува 5ml -10ml.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Губење На Тежината На Производот
Количина:
1
Број На Модел На:
ZHANGGUANG 101 формулата
Состојка:
Кинески Билки
НЕТО-WT.:
120 ml
производител:
Zhang Guang 101 Компанија
Производителите Предложи Малопродажната Цена:
55 САД долари

Избор на купувачи