.

.

ZHANGGUANG 101M КОСАТА ТОНИК 120 ml (101B) моќна анти-губење на косата Кинеската медицина, терапија на Косата Третман Суштината оригинални

ZHANGGUANG 101M КОСАТА ТОНИК 120 ml (101B) моќна анти-губење на косата Кинеската медицина, терапија на Косата Третман Суштината оригинални

DEN 1231.00 DEN 1296.00

Количина на стоки
Достапно на барање


На produt во Русија :
Answer : ___________________________ Note : Ние ќе ја испрати на Кинески Пакет, Зелен пакет, 101 Б.
Детали За Производот
Име : Zhangguang 101 B Формулата Косата Тоник (во Кина)
Во Русија, тоа се нарекува 101 M
Измислен од страна на Г-дин Зао Zhangguang, а забележа експерт во коса regrowth, нега на коса, коса убавина и нега на кожата, и освојувач на 11 меѓународен златни медали, овој производ е префинет од различни вредни Кинески хербални лекови преку научен метод, како што се белиот peony корен, високи gastraodia tuber, radix saposhnidoviae и женшен. Тоа се карактеризира со dehumidifying, расчистување на топлина, при што загинаа грешки, запирање чеша и врзување на cornification на коса фоликул устата, тоа може да се ограничи на лачење на лојните жлезди брзо и ефикасно да ги користат во одредени; отстранување на маснотии од скалпот; задржи садови на лојните жлезди непречен; подобрување на физиолошка функција на фоликулите на косата; и да се спречи trichomadesis, Покрај тоа, тоа е забележлива лековито да се запре чеша на скалпот и контрола на првут. Тоа е првиот избор за да се спречи губење на косата во моментов.
Овој производ е главно погодни за сите луѓе да ги контролираат своите губење на косата. Покрај тоа, таа исто така се лечи на следните симптоми : себороичен дерматитис, чешање на главата, отфрлајќи scurf.
Употреба
1. Unscrew шише капак, се сече булбус на гума затка, и да ги применуваат тоник за коса-загуба дел irectly. Масажа на скалпот нежно со прстите за да се зголеми апсорпцијата.
2. Unscrew шише капакот и наместете го гума затка со прилог млазницата во кутија. Спреј за тоник за губење на косата, скалпот директно. И масажа на скалпот нежно со прстите за да се зголеми апсорпцијата.
Дозата
Користете го двапати дневно, секој пат кога се однесува 5ml -10ml.
Претпазливост
За надворешна употреба само. Луѓето кои се алергични на алкохол треба да се предупредува во користење. Избегнувајте контакт со очите. Ако контактот се јавува, исплакнете очи со вода, Чувајте ги надвор од дофат на деца.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Губење На Тежината На Производот
Број На Модел На:
101M КОСАТА ТОНИК
НЕТО-WT.:
120 ml
Количина:
1
Состојка:
Формула Косата Тоник
производител:
Zhang Guang 101 Компанија
Производителите Предложи Малопродажната Цена :
64 САД долари

Избор на купувачи