.

.

Zhangguang 101G Косата Тоник на Косата Третман Суштината Regrowth Кинеска медицина терапија против губење на косата моќен раст на косата производ

Zhangguang 101G Косата Тоник на Косата Третман Суштината Regrowth Кинеска медицина терапија против губење на косата моќен раст на косата производ

DEN 1192.00 DEN 1296.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Различни Спакувани Во Различни Земји
INFOMATIONS
Овој производ е главно се користи за мрсна коса косата. Тоа може да го чисти скалпот, биланс на нафта, и да се развие раст на косата, ако се користи со 101 B ќе се добие подобар ефект.
Кога ќе се применуваат на тоник на скалпот (исто така, можете лесно применуваат тоник со тоник применуваат алатка која можете да ја најдете подолу), масажа за подобра пенетрација.
Се сеќавам не миење на вашата коса за само 4 часа откако ќе се користи тоник.

ДЕТАЛИ
Име на производ : 101 G Косата Тоник Бренд : ZHANG GUANG 101 Ingrendients : Кинески билки,без несакани ефекти Потекло : Кина Капацитет : 120 ml Ефект : Биланс на масти, се спречи опаѓањето на косата и раст на косата Погодна Возраст : Нема старосната граница е Применливо Пол : Без родова ограничувања За Луѓето : на Масни губење на косата, Главата на нафта темпераментен , Ретко губење на косата, губење на косата по топла боење и сл.
Измислен од страна на Г-дин Зао Zhangguang, а забележа експерт во коса regrowth, нега на коса, коса убавина и нега на кожата, и освојувач на 11 меѓународен златни медали, овој производ е префинет од различни вредни Кинески хербални лекови како Radix Женшен, Radix Salviae Miltiorrhizae и Radix Sophorae Flavescentis преку научниот метод.Надворешна употреба на овој производ може да се намали лачење на маснотии; подобрување на physiologic состојба на фоликулите на косата, и се зголеми господар клетки да се обнови својата коса regrowth функција е да генерира повторно растење на косата.
Zhangguang 101 G Косата Тоник избира најскапоцениот Женшен состојки во Кинески хербални лекови. Тие го подигне вашето 'Јанг' енергија.
На Zhangguang 101 G Косата Тоник, не само што може да го намали лачење на маснотии, губење на маснотии и scurf, но исто така и подобрување на физиолошката состојба на фоликулите на косата и подобрување на господар клетки во фоликулите на косата за да ја поврати својата коса расте функција, спречување пролевање на влакната и забрзување на regrowth на влакната.
Овој производ е главно е погодна за луѓе на себороичен алопеција во средината или напредна фаза, чија скалпот лачи обилен маснотии.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Губење На Тежината На Производот
Број На Модел На:
Zhangguang 101G Косата Тоник
Количина:
1
Состојка:
101 формулата
НЕТО-WT.:
120 ml
производител:
Zhang Guang 101 Компанија
Производителите Предложи Малопродажната Цена :
60 САД долари

Избор на купувачи