.

.

Светски познатиот Zhang Guang 101F формула (негување на косата тоник) 2X120ml Кинеска медицина терапија против губење на косата третман

Светски познатиот Zhang Guang 101F формула (негување на косата тоник) 2X120ml Кинеска медицина терапија против губење на косата третман

DEN 2440.00 DEN 2976.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Име : Zhangguang 101 F Формула (во Кина)
Измислен од страна на Г-дин Зао Zhangguang, а забележа експерт во коса regrowth, нега на коса, коса убавина и нега на кожата, и освојувач на 11 меѓународен златни медали, овој производ е префинет од различни вредни Кинески хербални лекови преку научниот метод. Овој производ е еден вид на кафена и црвена течност. Надворешна употреба на овој производ може да се подобри циркулацијата на крвта на скалпот. Покрај Тоа, таа не може да обезбеди доволно исхрана на мајстор клетки додека спречување на губење на косата. Според тоа, тоа има ефект на негување на косата, ameliorating губење на квалитет и подобрување на коса regrowth.
Овој производ е, главно, се однесува на луѓето на себороичен алопеција кои имаат сува скалпот во средината или напредни фази за да се генерира повторно растење на косата.
Употреба
1. Unscrew шише капак, се сече булбус на гума затка, и да ги применуваат тоник за коса-загуба непосредно учество. Масажа на скалпот нежно со прстите за да се зголеми апсорпцијата.
2. Unscrew шише капакот и наместете го гума затка со прилог млазницата во кутија. Спреј за тоник за губење на косата, скалпот директно. И масажа на скалпот нежно со прстите за да се зголеми апсорпцијата.
Дозата
Користете го двапати дневно, секој пат кога се однесува 5ml -10ml.
Претпазливост
За надворешна употреба само. Луѓето кои се алергични на алкохол треба да се предупредува во користење. Избегнувајте контакт со очите. Ако контактот се јавува, исплакнете очи со вода, Чувајте ги надвор од дофат на деца.
Складирање
Се чуваат со тесна капак во кул места.
Нето тежина : 2 X120ml (две парчиња)
Ефект : Негуваат косата фоликул, отстранување на маснотии од скалпот и да се промовира коса regrowth.
Совети :
Кога ќе ја најде вашата коса да почне да падне многу повеќе од нормално ве молиме започнете со третман против опаѓање на косата, како е можно поскоро. Во почетокот на губење на косата фаза може да потрае една до две недели од третманот, а едно шише од ZHANGGUANG 101 коса пролевање доказ шампон може да се реши на косата проблеми.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Губење На Тежината На Производот
Број На Модел На:
Zhangguang 101F формула 2
Количина:
2
НЕТО-WT.:
240 ml
Состојка:
101 формулата
производител:
Zhang Guang 101 Компанија

Избор на купувачи