.

.

Светски познатиот Zhang Guang 101 формулата 2x120ml Кинеска медицина терапија против губење на косата за нега на коса негуваат коса regrowth

Светски познатиот Zhang Guang 101 формулата 2x120ml Кинеска медицина терапија против губење на косата за нега на коса негуваат коса regrowth

DEN 2362.00 DEN 2880.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Име : Zhangguang 101 Формулата (во Кина)
Во Русија, тоа се нарекува 101 P
Измислен од страна на Г-дин Зао Zhangguang, а забележа експерт во косата убавина и нега на кожата, и освојувач на 11 меѓународен златни медали, овој производ е префинет од различни вредни Кинески хербални лекови како што се Aralia Quinquefolia, Corthamis Tinctonus, Carya Алба и Angelica Archangelica Корен. Овој производ може да се прошири capillary садови на главата; значително да се зголеми протокот на крв околу фоликулите на косата, олеснување на крвта-снабдување со опструкција на косата mammilla; активни мајстори клетки на раст на косата; да се скрати на абнормални одмор на косата и ја промовира на коса regrowth.
Овој производ е главно погодни за пациенти на алопеција, вкупно алопеција и универзална алопеција да расте косата.
Употреба
1. Unscrew шише капак, се сече булбус на гума затка, и да ги применуваат тоник за коса-загуба непосредно учество. Масажа на скалпот нежно со прстите за да се зголеми апсорпцијата.
2. Unscrew шише капакот и наместете го гума затка со прилог млазницата во кутија. Спреј за тоник за губење на косата, скалпот директно. И масажа на скалпот нежно со прстите за да се зголеми апсорпцијата.
Дозата
Користете го двапати дневно, секој пат кога се однесува 5ml -10ml.
Претпазливост
За надворешна употреба само. Луѓето кои се алергични на алкохол треба да се предупредува во користење. Избегнувајте контакт со очите. Ако контактот се јавува, исплакнете очи со вода, Чувајте ги надвор од дофат на деца.
Складирање
Се чуваат со тесна капак во кул места.
Нето тежина : 2*120ml (две парчиња)
Ефект : Негуваат косата фоликул, отстранување на маснотии од скалпот и да се промовира коса regrowth.
Совети :
Кога ќе ја најде вашата коса да почне да падне многу повеќе од нормално ве молиме започнете со третман против опаѓање на косата, како е можно поскоро. Во почетокот на губење на косата фаза може да потрае една до две недели од третманот, а едно шише од ZHANGGUANG 101 коса пролевање доказ шампон може да се реши на косата проблеми.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Губење На Тежината На Производот
Количина:
2
НЕТО-WT.:
240 ml
Број На Модел На:
Zhangguang 101 формулата 2
Состојка:
101 формулата
производител:
Zhang Guang 101 Компанија
Производителите Предложи Малопродажната Цена :
90 САД долари

Избор на купувачи