.

.

2 парчиња Флеш Отскокнување Diffuser за canon 600EX-RT 600EX YN-565EX YN-568EX

2 парчиња Флеш Отскокнување Diffuser за canon 600EX-RT 600EX YN-565EX YN-568EX

DEN 234.72

Количина на стоки
Достапно на барање


Сосема Нов Флеш Diffuser за Canon 600 EX. YN-565 EX YN-568 EX Создава совршена дистрибуција на светлината.
Diffuser е флексибилен, мала тежина и лесно се вклопува во вашата камера торба.
Diffusers се шири и ублажување на светлината емитирана од вашиот флеш единица, бие надвор тавани и ѕидови, наместо доаѓаат од еден концентриран извор на светлина. Diffusers се особено важни при донесувањето на портрети или други блиски до снимки да се елиминираат остри сенки дека во спротивно може да го уништи фото ОБЈЕКТ се ВКЛУЧЕНИ : 2 X Дифузна Флеш Отскокнување

Повеќе детали

Компатибилен Бренд:
CANON
Бренд Име:
хари добро

Избор на купувачи