.

.

За ЈАМАХА XV1900 CTS Stratoliner S 2006-2010 XV1900 НА Полноќ Ѕвезда 5C4 2006-2009 2010 HF303 Мотоцикл Масло Мрежа на Филтерот за Почиста

За ЈАМАХА XV1900 CTS Stratoliner S 2006-2010 XV1900 НА Полноќ Ѕвезда 5C4 2006-2009 2010 HF303 Мотоцикл Масло Мрежа на Филтерот за Почиста

DEN 397.00 DEN 456.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Добредојдовте во мојата продавница!
Ако ви се допаѓа други shippingments ,ве молам да ми кажете.
Ние ќе ви даде детали на превозот што треба.
Внимание : Со цел да се избегнат одлуки проблеми за вас ,ве молиме да се осигурате ова делови погодни за вашиот мотор.искрени честитки до сите купувачот.
Опис :
Функција
Резервни 100% Нови
Висока класа на квалитет и многу издржливи
Висина : 76mm
Надворешен Дијаметар : 68mm
Пакет вклучувајќи : 1pcs
FITMENt
Мотоцикли ЈАМАХА
250
FZR250 EXUP МК-4,5,6,7 (Јапонија) 3 LN 1991-1994
400
FZR400 RR EXUP 4 DX1/2 1990-1994
XJR400 1992-1998
600
FZ6 2004-2006
FZ6 Fazer 5 VX,4 P5 2004-2006
FZR600 C,D,E 3 RG,3 RH,3 HE 1991-1993
FZR600 R-F,G,H,J,K,L 4 JH,4 MH 1994-1999
XJ600 H,N 1991-1992
XJ600 S-D,E,F,G,H Диверзија 4 BR-А,Б,Ц 1992-1996
XJ600 S Диверзија 4 DG,4 EB,4 BR 1997-2003
XJ600 N Диверзија 4 KE,4 KF 1997-2003
XS600 SD,SDC 1992
XS600 СЕКРЕТАР,SGC 1995
YZF600 R-G,GC,H,РК Thundercat (САД) 1995-1996
YZF600 R-H,РК Thundercat 4 TV/4 WD 1996
YZF600 R-J,JC,К,КС,L,LC,M,MC Thundercat 4 TV/4 WD 1997-2000
YZF600 R-N,КООРДИНАТОР,P,КОМПЈУТЕР,R,РК Thundercat 4 TV/4 WD 2001-2003
YZF600 R-S,SC,Т,ТЦ,V,ЗА ВОЗВРАТ,W,WC (САД) ОД 2004 ДО 2007 ГОДИНА
YZF-R6 5 EB,5 MT 1999-2002
YZF-R6 5 SL 2003-2005
YZF-R6 S 2006-2010
750
FZR750 (0 W01) 3 PJ 1990-1992
YZF750 Р 4 HN 1993-1998
YZF750 СП 4 HT 1993-1998
YZF-R7 0 W02 1999-2001
900
XJ900 S Диверзија 4КМ 1994-2003
1000
FZR1000 RB,RD,ПОВТОРНО,RF (EXUP) 3 LE 1991-1994
FZS1000 Fazer 5 LV,1 C2 2001-2005
GTS1000 A (Филтер за Воздух - 2 парчиња x HFA4909 е потребно) 4 BH 1993-2000
YZF1000 Гром Аце 3 SV,4 VD,45 V 1996-2002
YZF-R1 4 XV,5 JJ 1998-2001
YZF-R1 5 PW 2002-2003
YZF-R1 5 VY 2004-2006
YZF-R1 ЛЕ 2006
YZF-R1 СП 4 B1 2006
1200
VMX1200 (V-Max) 1996-2007
1300
XVZ13 АХ,AHT,ATH,ATHC,ВО Кралската Ѕвезда 4 YP2 1996-1998
XVZ13 Кралската Ѕвезда 1999-2002
XVZ13 ТФ Кралската Ѕвезда Потфат (2 парчиња x HFA4918 е потребно) 5 JC 2000-2010
XVZ13 TFS Кралската Ѕвезда Потфат S (2 парчиња HFA4918 е потребно) 1 BM 2008-2013
XVZ13 TFM Кралската Ѕвезда Полноќ Потфат (2 парчиња x HFA4918 е потребно) 2003-2007 година
XVZ13 TM Кралската Ѕвезда Полноќ Турнеја Делукс (2 парчиња x HFA4918 е потребно) 2006
XVZ13 Кралската Ѕвезда Булевар 1999-2001
XVZ13 Турнеја Класичен 1997-2000
XVZ13 КТ Кралската Ѕвезда Турнеја Делукс (2 парчиња x HFA4918 е потребно) 2005-2009
XVZ13 CTS Кралската Ѕвезда Турнеја Делукс S (2 парчиња x HFA4918 е потребно) 2008-2010
1600
XV1600 Патот Ѕвезда 1999-2003
XV1600 НА Патот Ѕвезда Silverado 1999-2003
XV1600 ATLE Патот Ѕвезда Silverado Limited Edition 2003
XV1600 КАКО Патот Ѕвезда Полноќ 2002-2003
XV1600 ALE Патот Ѕвезда Limited Edition 2003
XV1600 НА Siverado 2001
XV1600 Диви Ѕвезда 2000-2004
MT-01 5 YU ПРАВА 2005-2011
1700
XV1700 PC Патот Ѕвезда Воин 2002-2009
XV1700 PC-F Патот Ѕвезда Воин (со пламените јазици) 2006-2008
XV1700 PCM Патот Ѕвезда Полноќ Воин 2005-2009
XV1700 Патот Ѕвезда 2004-2009
XV1700 Патот Ѕвезда S 2009-2015
XV1700 A-F Патот Ѕвезда 2007
XV1700 СУМ Патот Ѕвезда Полноќ 2004 до 2007 година
XV1700 НА Патот Ѕвезда Silverado 2004-2010
XV1700 НА Патот Ѕвезда Silverado S 2009-2015
XV1700 БАНКОМАТ Патот Ѕвезда Полноќ Silverado 2007
XV1700 БАНКОМАТ Патот Ѕвезда Silverado Полноќ Издание 2004-2006
XV1700 AW Патот Ѕвезда одлеаноци 2005-2006
VMX1700 V-Max 2 S3 2 CE 2009-2016
1900
XV1900 Roadliner 2006-2010
XV1900 М Roadliner Полноќ 2006-2009
XV1900 S Roadliner 2006-2010
XV1900 C Рајдер 2008-2010
XV1900 C Рајдер S 2009-2010
XV1900 КТ Stratoliner 2006-2010
XV1900 CTM Stratoliner Полноќ 2006-2008
XV1900 CTS Stratoliner S 2006-2010
XV1900 НА Полноќ Ѕвезда 5 C4 2006-2010
Ве молиме бидете сигурни дека овој дел одговара на вашиот мотор пред купување
Ние ви ја нудиме оваа точка 1 година Гаранција за Квалитет !!!!! Во овој период, ако добиете било кој квалитет на проблемот, можете да нè контактирате и да се врати кај нас, кога ќе добиваат враќање објект, ние ќе го препрати на нови една за вас, но под услов дека треба осигура тоа е нашиот производ квалитетот проблем и тоа беше се користи во вистинскиот начин, и ќе треба да се плати за враќање такси превозот.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Филтри За Масло
Објектот Должина:
7.6cm
Објектот Ширина:
6.8cm
Материјал Тип:
Метал & Хартија
Бренд Име:
GFYSHIP
Објектот Висина:
7.6cm
Објектот Тежина:
0.25kg
Име На Модел:
За GFY303 = NK303 HF303
боја:
Како на сликата покажа
Анти Мозоци Назад Вентил:
Yes
се заобиколат вентил:
Yes
Филтер материјал:
Висок Проток Премиум Медиуми
Име:
филтерот за масло
Модел:
XV1900 КТ Stratoliner 2006-2010
модел 01:
XV1900 CTM Stratoliner Полноќ 2006-2008
модел 02:
XV1900 CTS Stratoliner S 2006-2010
модел 03:
XV1900 НА Полноќ Ѕвезда 5C4 2006-2010
Погоден за модели:
За GFY303 = NK303 HF303

Избор на купувачи