.

.

DHL Бесплатен Превозот Фабрика Продаде LCD 2.4 GHz Безжична DMX Предавателот & Приемник

DHL Бесплатен Превозот Фабрика Продаде LCD 2.4 GHz Безжична DMX Предавателот & Приемник

DEN 18630.00 DEN 21662.40

Количина на стоки
Достапно на барање

Топла продажба G2.4 G LCD dmx безжична signa Приемник/Предавател
2.4 G DMX безжичен приемник/предавател
DMX512 безжична reciever/предавател transmimts стандард DMX512 protocal податоци(генерирани од страна на конзола) со безжичен начин. Нема време за одложување кога сигнал податоци емитува, јачина на податоци во реално време и сигурно. Оваа производи донесува 2.4 G ISM фреквенција дел. Hign ефективни GFSK промена, комуникација дизајн; 126channels скокање фреквенција автоматски, hign анти-jamping способност.
Спецификации :
1. Производ модел : 2.4 G DMX512 безжичен приемник/предавател
2. 2 X8 малку LCD да се прикаже работна состојба и параметар
3. 4 одделение моќ го оценувате излез за опција.
4. 126 канали скокање фреквенција самостојно се движи,самостојно да се движат опција не-се меша фреквенција дел, обезбедување на комуникација е сигурен.
5. 16 групи ID кодирање за поставување, Корисникот може да го користи 16 групи индивидуални безжична нето без било какви се мешаат едни со други во исто место.
6. Влезен напон : 9-12 VDC на 300 MA МИН
7. Комуникацијата на далечина : 400 M(видлива далечина)
8. Работна фреквенција : 2.4 G ISM,126 канали
9. Макс пренесување на моќ го оценувате : 20d Bm
10. Добијат чувствителни : -94d Bm
11. DMX еден терминал : 3 PIN машки-женски socket
12. Димензија : 75 X147 X43 mm
13. Нето тежина : 360g
Pls забелешка ние имаме различни напојување приклучете, велика БРИТАНИЈА приклучокот, АУ приклучокот, ЕУ приклучокот, НИ приклучокот , ве молиме љубезно ве молиме да не информирате за напојување што треба, или ние ќе го избере сето тоа во зависност од вашата земја satndard.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
Стил:
DMX Фаза Светлина
Бренд Име:
COLORNIE
Повод:
Професионална Фаза & DJ
Број На Модел На:
PH-DMX-LCD
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
растојание:
400meters
Влезен Напон:
5VDC 500mA
Макс пренесување на моќ го оценувате:
20dBm
Примачот чувствителни:
-94dBm
Сигнал порта:
3 pin машки приклучок (за испраќачот) & женски приклучок (за примачот)

Избор на купувачи