.

.

YC1-4,60 cm*100cm 500W,Бесплатен превозот,топло ѕид,CE&ROHS,Инфрацрвен печка,јаглерод кристал грејач панел,со Висок квалитет

YC1-4,60 cm*100cm 500W,Бесплатен превозот,топло ѕид,CE&ROHS,Инфрацрвен печка,јаглерод кристал грејач панел,со Висок квалитет

DEN 6816.00 DEN 9600.00

Количина на стоки
Достапно на барање


A. Спецификации
1.Топло и удобно-топло ѕид,лесно да го инсталирате, може да се инсталира на место каде што сакате
Авион топлина,топлина трансфери evently во соба,да не се исуши на воздух,никаква бучава,удобно.
2.Инсталирање на трошоците(искусни податоци)
Во нормални соба топлина зачувување,во Кина,се 100 квадратни метри на пример,ѕиден греење панел метри,подно греење панел метри
3.Систем за сервисирање на животот
(1)Јаглерод кристал греење панел служи повеќе од 50 години;нема влошување во текот на времето
(2)Термостат може да се користи за околу 3-8 години
4.Конзумирање на расходите(искусни податоци)
5.Поправка расходи
Не се потребни за одржување
6.Потрошувачка на енергија
Energu заштеда на производот,ниска потрошувачка на енергија, бидејќи на високи електрични конвертирање го оценувате
7.Греење флексибилност
Брзо греење,висока флексибилност
8.Декорација флексибилност
(1)Ѕидот греење панел чиста инсталација и може да се користи како украс на соба
(2)Подно греење панел-инсталиран во згради
9.Удобно
Никаква бучава,никакви сув воздух,и далеку инфрацрвена и блескава е добро за човечкото тело
10.Влијание на човечкото тело
Далеку инфрацрвена и блескава е здрав за човечкиот организам, 7. Далеку инфрацрвена е добар за вашето здравје
11.Влијанието врз животната средина
Не било чувствителни или штетни гасови
12.Термичка ефикасност : 98%
13.

Повеќе детали

боја:
Поддршка AC220, Поддршка AC110
Бренд Име:
PBIBAY
Број На Модел На:
YC1
Употреба:
Спална Соба,Дневна Соба
сертификација:
RoHS,CE
моќност:
Електричен Грејач Тип:
Инфрацрвен Печка
Функција:
Прилагодливи Термостат
Број на Брзина Settings:
>Fifth gear
Инсталација:
Ѕидот Монтирани,Таванот
Област Загрева:
≥20㎡
Примена:
11-20㎡
Инфрацрвен Печка Тип:
јаглерод кристал грејач panel
греење на елемент:
јаглерод кристално

Избор на купувачи