.

.

YC2-2,500WX2=1000W,2 парчиња/многу,Бесплатен превозот,топло ѕид,CE&ROHS,со Висок квалитет,Инфрацрвен печка,јаглерод кристал грејач panel

YC2-2,500WX2=1000W,2 парчиња/многу,Бесплатен превозот,топло ѕид,CE&ROHS,со Висок квалитет,Инфрацрвен печка,јаглерод кристал грејач panel

DEN 12269.00 DEN 17280.00

Количина на стоки
Достапно на барање


A. Спецификации
Инфрацрвена Греење панел (Carboncrystal греење panel)-Топло ѕид
Предности
1.Топло и удобно
Heattransfers рамномерно во соба, да не се исуши на воздух, никаква бучава, никакви сам или otherharmful емисии, далеку инфрацрвени светли добра за човечкото тело, удобно.
2.Систем за сервисирање на животот
(1) Lifetimeof јаглерод кристал греење панел : >50years; нема влошување прекувремена работа
(2) Thermostatcan се користи за околу 8 години
3.Поправка трошоци : Не се потребни за одржување
4. Energysaving, ниска потрошувачка на енергија, висока електрична конверзија го оценувате : >98%
5.Греење флексибилност : Брзо греење, голема флексибилност, лесна инсталација
6.Декорација флексибилност
(1) Wallheating панел чиста инсталација и може да се користи како украс на соба
(2) Floorheating панел-инсталиран во згради
7 : Јаглерод Кристал Грејач adevantage,
7.Греење флексибилност
Брзо греење,висока флексибилност
8.Декорација флексибилност
(1)Ѕидот греење панел чиста инсталација и може да се користи како украс на соба
(2)Подно греење панел-инсталиран во згради
9.Удобно
Никаква бучава,никакви сув воздух,и далеку инфрацрвена и блескава е добро за човечкото тело
10.Влијание на човечкото тело
Далеку инфрацрвена и блескава е здрава за човечкото тело
11.Влијанието врз животната средина
Не било чувствителни или штетни гасови
12.Термичка ефикасност : 98%
13. производ големина : 60cm*100cm*1.5 cm
14.Моќ , 500w по панел, totall моќ е 500*2 1000w
15.

Повеќе детали

боја:
Поддршка AC220, Поддршка AC110
Бренд Име:
PBIBAY
Употреба:
Спална Соба,Дневна Соба
сертификација:
RoHS,CE
моќност:
Електричен Грејач Тип:
Инфрацрвен Печка
Област Загрева:
Функција:
Прилагодливи Термостат
Број на Брзина Settings:
>Fifth gear
Инсталација:
Ѕидот Монтирани,Таванот
Примена:
Број На Модел На:
YC2
Инфрацрвен Печка Тип:
јаглерод кристал грејач panel
греење на елемент:
јаглерод кристално

Избор на купувачи