.

.

HD!! АВТОМОБИЛ SONY CCD АВТОМОБИЛ ЗАДНИТЕ ВИДИТЕ ОБРАТНА Огледало на Сликата на КАМЕРАТА ЗА Фолксваген ФОЛКСВАГЕН CAYENNE TIGUAN TOUAREG ПОЛО PASSAT ГОЛФ

HD!! АВТОМОБИЛ SONY CCD АВТОМОБИЛ ЗАДНИТЕ ВИДИТЕ ОБРАТНА Огледало на Сликата на КАМЕРАТА ЗА Фолксваген ФОЛКСВАГЕН CAYENNE TIGUAN TOUAREG ПОЛО PASSAT ГОЛФ

DEN 807.00 DEN 897.12

Количина на стоки
Достапно на барање


АВТОМОБИЛОТ ЗАДНИ ВИДИТЕ ОБРАТНА КОПИЈА ВИСОК КВАЛИТЕТ НА SONY ЧИП КАМЕРА ЗА
Porsche CAYENNE "ФОЛКСВАГЕН ""ШКОДА" FABIA/САНТАНА/ПОЛО(3 C)/TIGUAN/TOUAREG/PASSAT (2003-2005)/Golf V Варијанта
Техника Параметар :
Слика сензори : 1/4" боја на sony CCD Чип
ТВ Систем : NTSC default
Минимална осветлување.
AGC : Автоматски
BLC : Автоматски
Баланс На Белата Боја : Автоматски
Видео Боја : Шарени
Ефективни Пиксели : 728x512
Резолуција : 520 TV линии (Нормално CMOS/CCD/CMD камерата е 420 TV Lines)
Видео Излез : 1.0 Vp-p,75?
Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S
S/N сооднос : Подобро Од 48db
Леќа Агол : 170 Степен
Водоотпорен Класа : Ip 68
Операција Температура : -20°C+80°C RH95%
Температура На Чување : -30°C+80°C
Работна Сила (DCV) : 12
Тековната потрошувачка : 90m A Max
Главни Карактеристики :
1,SONY CCD камера е повисока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD и Остри CCD.
2,170 степен поглед агол, многу мали, и лесен за инсталирање
3,Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски, водоотпорен
4,Посебно Дизајниран За
Porsche CAYENNE "ФОЛКСВАГЕН ""ШКОДА" FABIA/САНТАНА/ПОЛО(3 C)/TIGUAN/TOUAREG/PASSAT (2003-2005)/Golf V Варијанта
, лесно да се инсталира и да ја стартувате
5,Дизајнирани според лиценцата светлина дупка инсталирате.
6,Сите што ви треба е екран и видео влезот на пристаништето.
Пакет :
1 x Водоотпорен Автомобил Rear View Копија Камера
1 x 5 M видео кабел
1 X кабел за напојување
Како да Инсталирате Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.

Повеќе детали

Рамки Во Секунда:
120
Батеријата:
Вграден-во
Интерфејс:
AV-Out
GPS logger:
Внатрешна
OSD Language:
Англиски
Автомобил Производител:
Фолксваген
Пиксели:
500Mega
Слики Сензор:
Sony CCD
Собранието На Чекање:
Преносни Снимач
Број На Леќи:
1
Макс Надворешна Меморија:
Никој
Специјални Функции:
Со Rearview Огледало,Ноќ Визија,Радар Детектор
Видео Формат:
AVI
Видео Кодот:
AVC
Камерата Резолуција:
1280x720
Агол На Гледање:
170°
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 2
Екранот Размер:
4
Екран На Допир:
No
Оригиналниот Пакет:
Yes
Тип На Објект:
Автомобил DVR
Бренд Име:
FUWAYDA
Чипсет Производител:
SONY

Избор на купувачи