.

.

Freeshipping 6 КОМПЈУТЕРИ GARTT TM 2212 1000KV Brushless Мотор За Multirotor Quadcopter Hexa

Freeshipping 6 КОМПЈУТЕРИ GARTT TM 2212 1000KV Brushless Мотор За Multirotor Quadcopter Hexa

DEN 2123.00 DEN 2384.64

Количина на стоки
Достапно на барање


GARTT TM2212 1000 KV Brushless Мотор За Multirotor Quadcopter Hexa
Опис на GARTT TM2212 1000 KV Brushless Мотор
Kv : 1000 KV
Максимална струја : 18 Засилувачи
Max Моќност : 220 w
Мирување на струјата : 0.6 Amp
Отпор : 0.1451
Вратило : 3.0 mm
Тежина : 52 грам
Предложи ESC : 20
Мобилен грофот : 3 на 4 s Lipoly (Напон)
Топ дупки проред : 16/19 mm & mm
Топ тема : М 3
Пакет содржина :
6 КОМПЈУТЕРИ * TM2212 1000 KV Мотор

Повеќе детали

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Технички параметри:
Вредност 2
Четири тркала Атрибути:
Моторс
Алатка Материјали:
Сечење
РК Делови и Accs:
Servos
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Моторни
Број На Модел На:
N/A
Материјал:
Метал
За Возило Тип:
Хеликоптери
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Име:
GARTT
Надградба На Делови/Додатоци:
TM2212 1000KV Brushless Мотор

Избор на купувачи