.

.

Секси Overbust Сатен Булчински Корсет Corselet Бурлеска Corpete и Bustier женското Тело Shaper

Секси Overbust Сатен Булчински Корсет Corselet Бурлеска Corpete и Bustier женското Тело Shaper

DEN 768.00 DEN 863.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Опис
Викторија Сатен Overbust Долга Коска Корсет. Овој елегантен црн корсет може да се носи како врвен со фармерки или здолниште. Популарната дизајн, едноставноста на дизајн создава класичен изглед.
c
Пакетот Вклучува : Корсет + Т-назад corselet, корсети, корсети и bustiers, корсети жените, готски корсет, bustier, bustier сечење на врвот, половината обука корсети,
Функција
Пластични Коски Број на Bonings : Пред 12 Нерѓосувачки Челик Busk Затворање Чипка назад со 10 grommets Лента Алкохол Не трим Не Suspender Циклуси Боја : црна, бела, црвена, розева, сина, виолетова Должина : 15 1/2"(Големина M) Ткаенини Опис : Сатен Полиестер Бистата линија : Блага Душо Доаѓа со појавување на г-string Големина се достапни : available : S,M,L,XL,XXL
Големина На Табелата
corpete, Слика Шоу
corselet, корсети, корсети и bustiers, корсети жените, готски корсет, bustier, bustier сечење на врвот, половината обука корсети, corpete,
Услови за користење на услугите
Превозот Метод Ние брод на светот и партнер со големи меѓународни превозот компании како што се DHL, UPS-от, Fed Ex, и..ект. Ние обезбедуваме бесплатен превозот со воздухопловната.
Ние нудиме следниве превозот методи на светско ниво :
1. БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ - од 14 до 30 дена испорака од воздухопловната (Потпис е потребно)
2. НАМАЛЕНА ПРЕВОЗОТ - од 3 до 10 дена забрзана испорака со DHL/Федекс/UPS-от за цел
Политика на враќање Повеќето предмети купени од нашата веб страница може да се разменуваат и да се вратат во рок од 14 дена од добивањето на својата цел.

Повеќе детали

Големина:
S, M, L, XL, XXL
Пол:
Жените
Тип На Објект:
Bustiers & Корсети
Декорација:
Чипка
Шаблон Тип:
Цврста
Стил:
Секојдневниот
Бренд Име:
CORZZET
Материјал:
Најлон,Spandex
Материјал Состав:
Сатенски
Број На Модел На:
2715
Боја на располагање:
Бела, Сина, Виолетова, Црна, Црвена, Розова
Големина на располагање:
S,M,L,XL,XXL
Бистата Линија:
Overbust, Благи Душо
Скелетот:
Пластични Коски
Снабдување Тип:
во парк
Стил:
Секси и Мода
Место на Потекло:
Гуангжу во кина
Функција:
Overbust, Сатен, Boning, Bustier Shaper
Возрасна Група:
Возрасни лица
Вклучува:
Корсет G-string

Избор на купувачи