.

.

1PCS GK5,(NSK:S20), NSK Т-MAX Supragingival скалирање СОВЕТ ЗА NSK scaler Ti-Max AS2000,S970L,S970SL,S970KL

1PCS GK5,(NSK:S20), NSK Т-MAX Supragingival скалирање СОВЕТ ЗА NSK scaler Ti-Max AS2000,S970L,S970SL,S970KL

DEN 461.00 DEN 576.00

Количина на стоки
Достапно на барање


ОВОЈ СОВЕТ Е САМО КОМПАТИБИЛНИ СО ВОЗДУХ SCALERS :
KAVO SONICFLEX/
SIRONA SIROAIR/
KOMET SONIC ЛИНИЈА/
NSK Т-MAX
/W&H Alegra & Proxeo
ОВОЈ СОВЕТ Е ИСТ КАКО и NSK Т-MAX СОВЕТ S20.
ОВОЈ СОВЕТ Е ДА се Отстранат анализа и бактериски plasue на supragingival,вратот на забите и тешко калкулус на забите точка.
ADVICED SCALER РАБОТА НА ВЛАДАТА : СКАЛИРАЊЕ СО ВОДА
ADVICED SCALER МОЌ : 1-5
СТЕРИЛИЗАЦИЈА : ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА (135 C ) И ВИСОК ПРИТИСОК (0.21 MPa ДА 0.23 MPa)

Повеќе детали

Тип На Објект:
Белење На Заби
НЕТО-WT.:
35g
Број На Модел На:
GK5 (NSK
Состојка:
Нерѓосувачки Челик
Големина:
Small
Земја на потекло:
Кина
Материјал:
медицински нерѓосувачки челик
квалитет:
Обезбедување На Квалитет
Функција:
Белење на заби,чистење
Услуга:
добро
Акции:
Yes
време на испорака:
3-8days
is_customized:
Yes
НЕТО-WT.:
6 g

Избор на купувачи