.

.

Бесплатен превозот! 3-цифрен LCD Алкохол Тестер на Часовникот & црвено Осветлување & 5pcs Гласноговорници dropship трговија на големо

Бесплатен превозот! 3-цифрен LCD Алкохол Тестер на Часовникот & црвено Осветлување & 5pcs Гласноговорници dropship трговија на големо

DEN 1743.00 DEN 2234.88

Количина на стоки
Достапно на барање


AT-838 Дигитални Здив Алкохол Тестер со отворот
Претпазливост
- Кога после пиење, се препорачува да трае по 20 минути, тоа е затоа што 20 минути е приближно за алкохолот да се апсорбира во крвта од органите за варење, и остаток на алкохол останатите во устата зема оваа долго за да прахосвам.
За точни резултат на тоа, не се повтори следниот тестирање во рок од 3 минути, откако за последен пат.
Не пушат и се јаде за 20 минути пред тестирањето.
Не користите хемикалии за чистење тестер директно.
Не дува течност во здив цевка.
Не користете било excitant супстанции во близина на тестер, како што се боја, инсектициди, алкохол.
Не ставајте тестер во затворена средина со загаден воздух.
Менување или мешање со единицата за внатрешната компоненти може да предизвика дефект.
Единица е наменета да се користи како помош за да го промовира разумното возење. Тоа не треба да се користи во пресрет на употреба или операција на возила, машини или опрема. Единицата прави никакви референци она за крв alc0hol содржина или други такви мерки на пијанство објавена од страна на владата, медицински или други агенции и тела.
Белешки
1. Без оглед на тоа дали производот е користен, производителите и продавачите ќе не сноси никаква одговорност за прекршоците. На пример : пијан за возење и високо-надморска височина операции.
2. Секој човек различно реагира на алкохол, така да резултатите од тестот се за повикување само, што не може да послужи како критериуми во одредувањето на исходот.
Еве некои предлог за користење на овој вид на алкохол тестер :
1 . пијалоци , предлагам прво да се одржи на 20 минути откривање , бидејќи на алкохол се потребни околу 20 минути за време од digests орган артериски , и во устата на остаток на алкохол треба време dissipates .
2 . за да добиете повеќе прецизни резултати , секој тест се меѓу најмалку три минути од времето .

Повеќе детали

Број На Модел На:
AT-838
Бренд Име:
greenwon
Функција:
360 степени ротирачки отворот
Клучни зборови:
Преносни алкохол тестер
Сертификат:
CE,RoHS
Работа Температура:
-10C~50C
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Посебна функција:
часовникот
Назад Светлина:
Црвена
боја:
Црна
Напон:
3 (V) / 2 x 1.5v AAA alkaline battery (Not included)

Избор на купувачи