.

.

7 Инчен 800x480 HMI Делта DOP-B07S415 Нов со помош на USB Кабел на програмата симнете го

7 Инчен 800x480 HMI Делта DOP-B07S415 Нов со помош на USB Кабел на програмата симнете го

DEN 15002.00 DEN 15792.00

Количина на стоки
Достапно на барање


7 Инчен 800x480 HMI Делта DOP-B07 S415 Нов со помош на USB Кабел на програмата симнете го
Спецификации
*5.6"(320 x 234 пиксели) TFT LCD 65536 бои
*3 групи на COM пристаништа, поддршка RS232 / RS422 / RS485
*За пренос на податоци/download : RS232, USB
*Поддржува USB Домаќин, директно поврзување на USB диск, печатач и глувчето
*Екран на допир за да биде во согласност со IP65
*Поддржува хоризонтална / вертикална екранот
*Уредување на софтвер, DOPSoft се компатибилни со оперативните системи : Windows XP, Windows Vista, Прозорци 7
МОДЕЛ
B05 S100
B05 S101
B07 S415
B07 E415
B07 PS415
LCD МОДУЛ
Дисплеј Тип
5.6? TFT LCD
(65536 бои)
7? Широк екран TFT LCD
(65536 бои
Резолуција
320 x 234 пиксели
800 x 480 пиксели
Назад Светлина
LED Назад Светлина (помалку од 20.000 евра часа half-life at 25°C) (Белешка 1)
Големина На Дисплеј
113.28 x 84.70 mm
152.4 x 91.44 mm
Операција
Систем
Делта Реално Време OS
MCU
32-bit RISC Микро-контролор
НИТУ Flash ROM
Flash ROM 4
MB(OS
Систем : 2 MB /
Корисникот
Примена :
2 MB)
Flash ROM 8
MB(ОС Систем :
2 MB / User
Примена : 6 MB)
Флеш 128 MB ROM (ОС Систем : 30 MB / Backup : 16 MB / User
Примена : 82 MB)
SDRAM
8 Mbytes
16 Mbytes
64 Mbytes
Резервна копија
Меморија
128 Kbytes
16 Mbytes
USB
1 USB Host (Забелешка 2) Вер 1.1 / 1 USB
Роб Вер 1.1
1 USB Host (Забелешка 2) Вер 2.0 / 1 USB Роб Вер 1.1
Копче За Функција
N/A
Постојана
Календар (RTC)
Вграден-во
Ладење
Метод
Природни циркулацијата на воздух
Безбедност На Одобрување
CE УЛ (Забелешка 4) KCC (Забелешка 4)
Водоотпорен
Степен
IP65 NEMA4
Операција
Напон (Забелешка 5)
DC +24 V(-10% ~ +15%)(ве молиме
користете изолирани напојување)
DC +24 V (-10% ~
+15%) (ве молиме да користите
изолирани моќ
понудата)
DC +24 V (-10% ~
+15%)
(има вграден
изолирани моќ
коло (Забелешка 3))
DC +24 V (-10% ~
+15%) (ве молиме да користите
изолирани моќ
понудата)
Напон
Издржливост
AC500 V за 1 минута (помеѓу полнење (DC24 V терминал) и FG терминали)
Моќност
Потрошувачка
3.

Повеќе детали

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
DOP-B07S415
Тип:
Рака Алатка Делови
Место на Потекло:
Тајван

Избор на купувачи