.

.

Висока-перформанси HMI 10.4 инчен 800x600 DOP-B10S511 Делта Нов со помош на USB Кабел на програмата симнете го

Висока-перформанси HMI 10.4 инчен 800x600 DOP-B10S511 Делта Нов со помош на USB Кабел на програмата симнете го

DEN 40949.00 DEN 43104.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Профил на компанијата :
Fasttobuy компанија е една од најголемите онлајн Индустриски компоненти веледрогерија во Азија, извршување на себе да се изгради во светот снабдување продавница онлајн. Нашата компанија беше првично се постави во Хонгконг, Кина во 2009 година, со цел да се работи на бизнис-на-клиент трансакции со странство потрошувачите.Заедно со брзиот развој на електронски бизнис во Кина,Нашата IC и LCD производ има заработени себе солидна репутација за квалитет.
Спецификација
Делта Екран на допир за HMI DOP-B10 S511 800x600 10.4 инчен 3 COM НОВИ Оригинални
Опис На Производот :
Делта DOP серија Човековите Машина Интерфејс обезбедува различни допир на екранот со повеќе димензии и бои, и тоа, исто така, нуди брз и удобен контрола на функциите за индустриска автоматизација на машини. Згора на тоа,
програмирање на целата DOP серија е направено со користење на Делта Windows-базирани и user-friendly Екран Уредник софтвер. Со користење на овој софтвер, корисникот може брзо обработка на слики и графикони и поставете соодветен протокол за комуникација преку Макро команда.
10.4"(800 x 600 пиксели) TFT LCD 65536 бои
3 сетови од COM пристаништа, поддршка RS232 / RS422 / RS485
За пренос на податоци/download : RS232, USB
Поддржува USB Домаќин, директно поврзување на USB диск, печатач и глувчето
Екран на допир за да биде во согласност со IP65
Поддржува хоризонтална / вертикална екранот
Уредување софтвер, DOPSoft се компатибилни со оперативните системи : Windows XP, Windows Vista, Прозорци 7
DOP-Б Серија
На DOP Серија Human Machine Interface (HMI) обезбедува различни допир на екранот со повеќе димензии и бои.

Повеќе детали

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
ОП-B10S511
Тип:
Рака Алатка Делови
Место на Потекло:
Кина

Избор на купувачи