.

.

Кориснички јасно делови фабрика

Кориснички јасно делови фабрика

DEN 4800.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Внимание :
Ве молиме не плаќаат, пред да можеме да го цитирам вас .На слика и цените прикажани се само за изложба и изглед на нашето производство .Па ве молиме да се чувствуваат слободни да ни испратите 3 D цртеж со STL/IGS/STP датотека и вашиот опис на производот. Ние ја има магијата да ја претвори во вистински производи,а потоа ние ќе ви дадам цитат .Ако имате било какви барања,ве молиме контактирајте со нас преку e-mail .
Stereolithography (SLA печатење)
Ласерски синтерување (SLS Печатење)
CNC брза пластични текара
Мал волумен производство на метални делови
Прецизност ЦПУ метални делови
Контрола На Квалитет
Она што е 3 D печатење за да направат прототип ?
Slimilar да polyjet матрица печатење, stereolithography е додаток на процесот на производство, кои со користење на комбинација
на смола и УВ ласерски да се изгради прототипови еден слој на време. На CAD модел дава податоци за ласер
да се следи секој пресек на површината на течни смоли. УВ ласерски а потоа загрева смола на solidifying држава,
спојување со слој под. По слој е завршено, се изгради лента платформа се спушта па нов слој на смола може да се примени. По се изгради е завршено, дел е потоа се потопува во хемиска бања за да се отстрани
вишокот смола. Последниот чекор во stereolithography процес за дел да се излечи во УВ рерна.
Нашите 3 D печатење опрема шо подолу :
(1) SLS печатење машина
(2) SLA печатење машина
(3) FDM печатење машина
Голема индустрија сегменти и производи
За нас :
SMARTTECH се брза да направат прототип,метал удирање на производот и пластични садови и modling компанија, со седиште во Хонгконг со гранки во Шенжен градот и Dong Guan градот. Нашата компанија е пазарно ориентиран, Сега ќе се купат многу 3 D печатење машина за industy со искусни и посветени вработени кои се фокусираат на нудење различни високи технологии процеси.
SMARTTECH е лидер во домашното бизнис поле и е исто така, високо конкурентна во многу меѓународни пазари.

Повеќе детали

is_customized:
Yes
Тип:
Рака Алатка Делови
Број На Модел На:
3123123
Материјал:
Железо-никел Легиран
Обработка метод:
CNC machining
Мин толеранција:
+-0.05 mm
MOQ:
1 buc
достапни датотека:
IGS/STL/STP ектс
Површински Третман:
по ваша requestment
индустрија употреба:
дизајн на тестови пред донесувањето мувла
материјал способности:
пластични,Смола,ABS.Најлон ектс
Олово Време:
3-5days
is_customized:
Yes
Производ материјал:
Смола

Избор на купувачи