.

.

7 Инчен Делта HMI Делта 7 САЛАДИН HMI Panel 7 инчен Допир Скрин DOP-B07PS415 800x480 со USB Кабел на програмата симнете го

7 Инчен Делта HMI Делта 7 САЛАДИН HMI Panel 7 инчен Допир Скрин DOP-B07PS415 800x480 со USB Кабел на програмата симнете го

DEN 16560.00

Количина на стоки
Достапно на барање


7 Инчен Делта HMI Делта 7" САЛАДИН HMI Panel 7 инчен Допир Скрин DOP-B07 PS415 800x480 со USB Кабел на програмата симнете го
DOP-B07 PS415
Конфигурација на софтвер : Екран Уредник V2.00.23 (слободен англиски верзии)
HMI сертификација : CE УЛ
Комуникациски кабел, кој се поврзува со Човечки Интерфејс и САЛАДИН, не е предвидено за слободни. Ако е потребно, ве молиме да ни информираат за вашето PLC модел, ние ќе ви понудиме најдобра цена.
Делта HMI порт може да комуницира со повеќето од САЛАДИН ,особено во
Allen Bradley, Cimon, Copley, Danfoss, Emerson, Facon, Фесто, Fu Feng, Fuji, МОБ Fanuc, Hitachi,HUST,IDEC,Jetter,Keyence,Koyo,Lenze,LG,LIYAN,M2i,Mirle,Mitsubishi,MKS,Moeller,Omron,Parker Compax3 Servo,Panasonic,RKC,Saia,Siemens,Taian,Toshiba,Vigor,VIPA,YASKAWA,YOKOGAWA.
Спецификации
*5.6"(320 x 234 пиксели) TFT LCD 65536 бои
*3 групи на COM пристаништа, поддршка RS232 / RS422 / RS485
*За пренос на податоци/download : RS232, USB
*Поддржува USB Домаќин, директно поврзување на USB диск, печатач и глувчето
*Екран на допир за да биде во согласност со IP65
*Поддржува хоризонтална / вертикална екранот
*Уредување на софтвер, DOPSoft се компатибилни со оперативните системи : Windows XP, Windows Vista, Прозорци 7
МОДЕЛ
B05 S100
B05 S101
B07 S415
B07 E415
B07 PS415
LCD МОДУЛ
Дисплеј Тип
5.6" TFT LCD
(65536 бои)
7" TFT LCD Widescreen
(65536 бои
Резолуција
320 x 234 пиксели
800 x 480 пиксели
Назад Светлина
LED Назад Светлина (помалку од 20.000 евра часа half-life at 25°C) (Белешка 1)
Големина На Дисплеј
113.28 x 84.70 mm
152.4 x 91.44 mm
Операција
Систем
Делта Реално Време OS
MCU
32-bit RISC Микро-контролор
НИТУ Flash ROM
Flash ROM 4
MB(OS
Систем : 2 MB /
Корисникот
Примена :
2 MB)
Flash ROM 8
MB(ОС Систем :
2 MB / User
Примена : 6 MB)
Флеш 128 MB ROM (ОС Систем : 30 MB / Backup : 16 MB / User
Примена : 82 MB)
SDRAM
8 Mbytes
16 Mbytes
64 Mbytes
Резервна копија
Меморија
128 Kbytes
16 Mbytes
USB
1 USB Host (Забелешка 2) Вер 1.

Повеќе детали

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
DOP-B07PS415
Тип:
Рака Алатка Делови
Место на Потекло:
Тајван

Избор на купувачи