.

.

Прецизност алуминиумски систем за брзо текара одлуки munufacturer

Прецизност алуминиумски систем за брзо текара одлуки munufacturer

DEN 4800.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Внимание :
Ве молиме не плаќаат, пред да можеме да го цитирам вас .На слика и цените прикажани се само за изложба и изглед на нашето производство .Па ве молиме да се чувствуваат слободни да ни испратите 3 D цртеж со STL/IGS/STP датотека и вашиот опис на производот. Ние ја има магијата да ја претвори во вистински производи.И ние ќе ви дадам цитат .Ако имате било какви барања,
Ве молиме контактирајте :
Бизнис Предмет : пластични вбризгување на мувла одлуки, пластични брза CNC да направат прототип ,Mockups Одлуки, Ласерски Калапи, Вакуум Кастинг, Кал-врежан во Калапи, Обратното инженерство дизајн и Мала серија на производство, PCBA Прототипови, Машинство, Проектирање и ревизија.
Stereolithography (SLA) текара
Ласерски синтерување (SLS) на пластични текара
CNC мелничката пластични текара
CNC обработка на метал текара
CNC мелење на мала количина на алуминиум текара
Пластични вбризгување на мувла
Силиконски калап за масовно брзо текара
Она што е 3 D печатење за да направат прототип ?
Slimilar да polyjet матрица печатење, stereolithography е додаток на процесот на производство, кои со користење на комбинација
на смола и УВ ласерски да се изгради прототипови еден слој на време. На CAD модел дава податоци за ласер
да се следи секој пресек на површината на течни смоли. УВ ласерски а потоа загрева смола на solidifying држава,
спојување со слој под. По слој е завршено, се изгради лента платформа се спушта па нов слој
на смола може да се примени. По се изгради е завршено, дел е потоа се потопува во хемиска бања за да се отстрани
вишокот смола. Последниот чекор во stereolithography процес за дел да се излечи во УВ рерна.
Нашите 3 D печатење работа продавница како што е подолу :
CNC Мелничката sercive е subtractive производство метод кој намалувања далеку несакани материјал од основните акции да
формата, обликот на потребни дел. CNC Machining е голем процес за производство на ниски и високи количини на
квалитет на метал и на пластични делови.

Повеќе детали

is_customized:
Yes
Употреба:
Дома, DIY
Тип:
Рака Алатка Делови
Материјал:
Алуминиум-бакар Легура
Број На Модел На:
123123
Обработка метод:
CNC machining
Мин толеранција:
+-0.05 mm
MOQ:
1 buc
достапни датотека:
IGS/STL/STP ектс
Површински Третман:
по ваша requestment
индустрија употреба:
дизајн на тестови пред донесувањето мувла
материјал способности:
Алуминиум, Месинг, Бронза, Бакар, Нерѓосувачки Челик, Челик, Легури
Олово Време:
3-5days
is_customized:
Yes
Производ материјал:
Метал

Избор на купувачи