.

.

Брза пластични текара , високо квалитетни пластични текара ,3D услугата за печатење

Брза пластични текара , високо квалитетни пластични текара ,3D услугата за печатење

DEN 4800.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Внимание :
Ве молиме не плаќаат, пред да можеме да го цитирам вас .На слика и цените прикажани се само за изложба и изглед на нашето производство .Па ве молиме да се чувствуваат слободни да ни испратите 3 D цртеж со STL/IGS/STP датотека и вашиот опис на производот. Ние ја има магијата да ја претвори во вистински производи,а потоа ние ќе ви дадам цитат .Ако имате било какви барања,ве молиме контактирајте со нас преку e-mail .
Нашата фабрика преглед :
CNC Machining процесот за метални делови :
Авто-CNC струг делови :
Умре-кастинг мувла :
Умре-кастинг калапи делови :
Печат мувла :
Печат калапи делови :
CNC machining процесот за пластични делови :
Stereolithography(SLA/SLS Печатење процес) :
Пластични вбризгување на мувла :
Шприцоване делови :
PCB Измислица услуга :
Secoundary работата :
Конечниот собранието услуга :
Контрола на квалитет :
Она што е 3 D печатење процес ?
Slimilar да polyjet матрица печатење, stereolithography е додаток на процесот на производство, кои со користење на комбинација
на смола и УВ ласерски да се изгради прототипови еден слој на време. На CAD модел дава податоци за ласер
да се следи секој пресек на површината на течни смоли. УВ ласерски а потоа загрева смола на solidifying држава,
спојување со слој под. По слој е завршено, се изгради лента платформа се спушта па нов слој на смола може да се примени. По се изгради е завршено, дел е потоа се потопува во хемиска бања за да се отстрани
вишокот смола. Последниот чекор во stereolithography процес за дел да се излечи во УВ рерна.
Нашите SLA Печатење Машини :
Нашите SLS печатење Машини :
Она што е CNC machining процес ?
CNC Machining е процес кој се користи во производствениот сектор кој вклучува користење на компјутери за контрола на машина алатки. Алатки кои може да се контролира во оваа начин вклучуваат стругови, мелници, рутери и брусилки.

Повеќе детали

is_customized:
Yes
Тип:
Рака Алатка Делови
Материјал:
Алуминиум-бакар Легура
Број На Модел На:
312312
Обработка метод:
3D печатење
Мин толеранција:
+-0.03 mm
MOQ:
1 buc
достапни датотека:
IGS/STL/STP ектс
Површински Третман:
по ваша requestment
индустрија употреба:
дизајн на тестови пред донесувањето мувла
материјал способности:
пластични,Смола,ABS.Најлон ектс
Олово Време:
3-5days
is_customized:
Yes

Избор на купувачи