.

.

Нови Оригинални HMI екран на Допир Панел Екран 7 800*480 Ethernet USB Домаќин SD Картичка 2COM SK-070BS со Бесплатна Кабелска&Софтвер

Нови Оригинални HMI екран на Допир Панел Екран 7 800*480 Ethernet USB Домаќин SD Картичка 2COM SK-070BS со Бесплатна Кабелска&Софтвер

DEN 6384.00 DEN 6720.00

Количина на стоки
Достапно на барање


SK-070 BS
Софтвер : Вграден тип Linux
HMI сертификација : CE
Конфигурација на софтвер : SKWorkshop5.0.2.1 (слободен англиски верзии)
Комуникациски кабел, кој се поврзува со Човечки Интерфејс и САЛАДИН, не е предвидено за слободни. Ако е потребно, ве молиме да ни информираат за вашето PLC модел, ние ќе ви понудиме најдобра цена.
HMI порт може да комуницира со поголемиот дел од опремата , особено во
Мицубиши; Omron; Zhenghang; Yokogawa; Xinjie; Енергија; Techwayson; Намалување; Taian; Siemens; Nanda; Modicon; Modbus; Matsushita; LG;Koyo; Keyence; Inovance; IDEC; Hollysys; Hitachi; Haiwell; МОБ; Fuji; Fatek; Emerson; Делта; Allen-Bladley; AIBUS_master,итн
Производ краток вовед
260.000 лица боја, 2 COM( RS232, RS422, RS485), 1 USB преземете порт (USB уред), 1 USB порт(USB host), 1 Ethernet порта и 1 SD картичка порта.
Спецификација
SK-070 BS Копче на Техничките Параметри
Модел
SK-070 BS
Големина На Дисплеј
7"(должина : width=16 : 9)
Резолуција
800 x480
Осветленоста
450 cd/m 2
Контрастот
400 : 1
боја
262, 144 боја
Осветлување
LED
Control panel
4-жица висока прецизност електричен отпор екран на допир
COM
COM1 (RS232, RS422, RS485) и COM2 (RS232, RS422, RS485)
USB преземете порт USB Уред
YES
USB порта за USB Host
YES
Ethernet порта
YES
SD картичка
YES
Складирање
128 M ФЛЕШ + 64 M SDRAM
ПРОЦЕСОРОТ
32-битна 400 MHz RISC
Снабдување со енергија
DC : 24 V (±15%),10 W
6
6 W
FCC компатибилност
FCC, Класа
Притисок-доказ тест
1000 V AC / минута
CE сертификација
EN55022 EN55024
Операција температура
-10~65 0
Работа влажност
10~90%RH( без кондензација)
Shockproof степен
10-25 Hz( X Y Z димензија 2 G/30 минути)
Заштита Ниво
IP65( front panel)
Curst материјал
Инженеринг пластика, ABS + PC
Надворешни димензии
203x 145x 40 (mm)
Инсталиран portiforium големина
192x 138(mm)
тежина
Околу 1,5 кг
Конфигурација на софтвер
SKWorkshop
зошто да изберат нас?
1.

Повеќе детали

is_customized:
Yes
Тип:
Рака Алатка Делови
Број На Модел На:
SK-070BS
hmi големина:
7

Избор на купувачи