.

.

sla прототип,со Висок квалитет да направат прототип ,3D услугата за печатење

sla прототип,со Висок квалитет да направат прототип ,3D услугата за печатење

DEN 4800.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Внимание :
Ве молиме не плаќаат, пред да можеме да го цитирам вас .На слика и цените прикажани се само за изложба и изглед на нашето производство .Па ве молиме да се чувствуваат слободни да ни испратите 3 D цртеж со STL/IGS/STP датотека и вашиот опис на производот. Ние ја има магијата да ја претвори во вистински производи,а потоа ние ќе ви дадам цитат .Ако имате било какви барања,ве молиме контактирајте со нас преку e-mail .
Нашата фабрика преглед :
CNC Machining процесот за метални делови :
Авто-CNC струг делови :
Умре-кастинг мувла :
Умре-кастинг калапи делови :
Печат мувла :
Печат калапи делови :
CNC machining процесот за пластични делови :
Stereolithography(SLA/SLS Печатење процес) :
Пластични вбризгување на мувла :
Шприцоване делови :
PCB Измислица услуга :
Secoundary работата :
Конечниот собранието услуга :
Контрола на квалитет :
Она што е 3 D печатење процес ?
Slimilar да polyjet матрица печатење, stereolithography е додаток на процесот на производство, кои со користење на комбинација
на смола и УВ ласерски да се изгради прототипови еден слој на време. На CAD модел дава податоци за ласер
да се следи секој пресек на површината на течни смоли. УВ ласерски а потоа загрева смола на solidifying држава,
спојување со слој под. По слој е завршено, се изгради лента платформа се спушта па нов слој на смола може да се примени. По се изгради е завршено, дел е потоа се потопува во хемиска бања за да се отстрани
вишокот смола. Последниот чекор во stereolithography процес за дел да се излечи во УВ рерна.
Нашите SLA Печатење Машини :
Нашите SLS печатење Машини :
Она што е CNC machining процес ?
CNC Machining е процес кој се користи во производствениот сектор кој вклучува користење на компјутери за контрола на машина алатки. Алатки кои може да се контролира во оваа начин вклучуваат стругови, мелници, рутери и брусилки. На CNC во CNC Machining се залага за Компјутер Нумеричка Контрола.

Повеќе детали

Број На Модел На:
R1231
is_customized:
Yes
Материјал:
Алуминиум-бакар Легура
Тип:
Други
Обработка метод:
3D печатење
Мин толеранција:
+-0.03 mm
MOQ:
1 buc
достапни датотека:
IGS/STL/STP ектс
Површински Третман:
по ваша requestment
индустрија употреба:
дизајн на тестови пред донесувањето мувла
материјал способности:
пластични,Смола,ABS.Најлон ектс
Олово Време:
3-5days

Избор на купувачи