.

.

Home Security ПИР ПРАТЕНИК Сигнализација Инфраред Сензор Анти-кражба Детектор на Движење Аларм за Следење Безжична Аларм систем+2 далечински контролер

Home Security ПИР ПРАТЕНИК Сигнализација Инфраред Сензор Анти-кражба Детектор на Движење Аларм за Следење Безжична Аларм систем+2 далечински контролер

DEN 372.00 DEN 408.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Home Security ПИР ПРАТЕНИК Сигнализација Инфраред Сензор Анти-кражба Детектор на Движење Аларм за Следење Безжична Аларм систем+2 далечински контролер
Купување совети :
Ова е едноставен економски домаќинство анти-кражба аларм. школка не е отпорен на гребење материјал. површината може да биде малку рбет. но производот е нов производ. не втора рака производ. Ако сте строги со производот школка. ве молиме не цел овој производ. ние не сакаме спорот и лоши повратни информации, бидејќи на причините за школка . ви благодариме на вашата разбере и поддршка. ви посакувам среќен шопинг
Предупредување уреди за далечинска контрола на инфрацрвениот спектар на заштита треба да биде во можност да се погледне директно не може да има пречки.
Инсталирајте предупредување уреди треба да се избегнува во близина на инфраред извор на топлина, како што се топли и ладни воздушни вентил, климатизација пропустливи, печка, радијатор, итн, за да се избегне директно вратата.
Треба да има 10 до 30 степени агол помеѓу ѕидот и далечински управувач инфраред предупредување уреди; можете да ја прилагодите откривање растојанија според конкретната инсталација агол.
Предупредување уреди како далечински управувач инфрацрвена леќа во човечкото странични движење во однос на повеќето чувствителни инфраред откривање, и вертикално движење на осетливост е слаба, па инсталацијата треба да се обрне внимание на аголот помеѓу хоризонталните и висина детектори, кои имаат големо влијание заштита област.

Повеќе детали

Екранот:
No
Лозинката Тастатура:
No
Број На Модел На:
C105
Бренд Име:
eMastiff
Видео Интерфејс:
No
Големина:
150mm*60mm*90mm
Алармот Тип:
Алармот
Комплет За Конфигурација:
Прозорецот Сензор
моќност:
4*АА батерија
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Наоружува Тип:
Инфраред
is_customized:
Yes
Тип На Објект:
Инфрацрвениот Детектор
боја:
Бела
звук:
105BD
Употреба:
IR Зрак Сензор
Детекција На Опсег:
2-4 метри растојание, агол од 110 степени
Далечински управувач растојание:
повеќе од 10-30 метри (отвори земјиште)
Примена:
Апарати за домаќинство/комерцијални/ фабрика/enterprise
feature1:
Заштити и да ги одврати натрапниците
feature2:
сензор за движење алармот

Избор на купувачи