.

.

бесплатен превозот!LCD КО Сензор Работат сами Изградена-во 85dB сирената звук Независно Труење со Јаглерод Моноксид Предупредување Аларм Детектор

бесплатен превозот!LCD КО Сензор Работат сами Изградена-во 85dB сирената звук Независно Труење со Јаглерод Моноксид Предупредување Аларм Детектор

DEN 342.00 DEN 360.00

Количина на стоки
Достапно на барање


LCD КО Работат сами Изградена-во 85d B сирената звук Труење со Јаглерод Моноксид Сензор Предупредување Аларм Детектор
Опис На Производот :
Чувствителноста/Alarm Time :
Во рок од 60~90 минути во 50ppm КО концентрација;
Во рамките на 10~40 минути во 100ppm КО концентрација;
Во рок од 3 минути во 300ppm КО концентрација
LCD Displayer (опционално) : 4 цифри LCD displayer
Audibility : 85d B ( во 1m растојание ), Фреквенција 3 - 0.5 KHZ
Режим На Струја :
Алармот Актуелни :
Режим на мирување : Зелена Led трепка еднаш на секои 30 секунди
Алармот во Режим : Црвени Led трепка брзо 4 пати со единица цвркотење на секои 5 секунди, потоа се повторува,
Ниско-лилјак Индикатор : Весел на секои 30 години како батерија помал од 3.3 V со зелена LED трепка и Lb на LCD
Мал-функција Индикатор :
Весел на секои 30 години со зелена LED надвор и да Згрешат на LCD
Потрошувачка на енергија : 0.3 m W
Големина : 10 x 4cm
Powered By : 3 x AA Батерии (Не се вклучени)
Совршен објект за заштита на вашиот семејство од опасностите на јаглерод моноксид
Напредно ниво на заштита, лесно да се чита со дигитален дисплеј, дури и во услови на слаба светлина
Го прикажува нивото на јаглерод моноксид единица е сензори
Зелена LED : Молњи, на секои 30 секунди да се покаже на единица е правилно работи. Зелената ДИОДА, исто така, ќе флеш пред КО читање е донесена и кога копчето е притиснато.
Црвени LED : Кога опасно ниво на јаглероден моноксид е откриен црвениот LED ќе пулс и висока аларм моделот ќе звук.

Повеќе детали

Тип:
Јаглерод Моноксид Детектори
Бренд Име:
eMastiff
Број На Модел На:
CO
is_customized:
Yes

Избор на купувачи