.

.

10 парчиња, 5 Алуминиум Оксид Абразивни Размавта Мелење Диск P80

10 парчиња, 5 Алуминиум Оксид Абразивни Размавта Мелење Диск P80

DEN 1339.20

Количина на стоки
Достапно на барање


Производот Микс : стаклени Влакна подлога, Супер казна Алуминиум абразивни платно
Ронки : 80# ( ве Молиме не двоумете се да ме контактирате за други ронки ! )
Дијаметар : 5"
Дупка : 22mm
Функција : Работа без проблеми и да се обезбеди единствен површински третман ефект. Остри мелење сила, одличен мазна завршница Безбедно и животната средина-пријателски
Примена :
Овој објект е инсталиран на преносни агол мелница, и погодна за производ со разни материјали, за да се исполнат сите видови на барања во индустриска преработка. Особено идеален за отстранување на рѓа, deburring, полирање зглобовите или заварување шевовите. Алуминиум Оксид Погоден за железо, од средината на челик, прачки за заварување, леано железо, алуминиум, обоени метали и дрво.
ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ПОСЕТАТА !
L-Паладин е професионална и познатиот снабдувач на Абразиви и Мелење алатки се наоѓа во Dongguan, Guangdong. Ние сме ангажирани во оваа индустрија за повеќе од десет години, а нашиот производ линии се исклучително голема. Добредојдовте да се распрашува со нас за крај решение и повеќе сродни производи ! Покрај тоа, имаме специјална понуда за промет на големо !!!
КАКО ДА ПОСТАВИТЕ ЦЕЛ :
Ве молиме кликнете на "Купи Сега" копчето кога ќе го поставите некоја цел, тогаш тоа ќе доведе до крај на плаќање, а вие може да остави порака за детали кои се важни мислите. Ако ви треба повеќе од ЕДЕН објект, може да се стави сите елементи во количка, а потоа ги плати сите заедно, така што можете да го користите КУПОНОТ, кој можете да го добиете во нашата продавница почетната СТРАНИЦА од пребарувачот.

Повеќе детали

Број На Модел На:
AW020
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Металугрија
Бренд Име:
ОВНИ BRALIN
Големина:
5
Тип:
Абразивни размавта мелење диск
Ронки големина:
P80
дупка:
22 mm

Избор на купувачи